309 * 309 -  Fajn Rock Music : Rockové akce v České republice

ROCKOVÉ AKCE

28.03.2017 - MISSISSIPPI HEAT - LMB Praha

V závěru března tohoto roku se v pražském Lucerna Music Baru představí Mississippi Heat. Přivezou s sebou tradiční blues s jedinečným zvukem.
Jako předkapela vystoupí česká formace Bobby and  his Houdaphone. 
Mississippi Heat se objevili jedné noci v roce 1991 v Cafe Lura v Chicagu. Tehdy kytarista Jon McDonald pozval Pierra Lacocque, aby si s ním zahrál na harmoniku. Za bicími seděl Robert Covington, který také zpíval. Byl to skvělý večer a publikum z chicagské polské čtvrti křičelo nadšením. Nyní budou mít domácí fanoušci blues jedinečnou příležitost poslechnout si tuto skvělou kapelu. 28. března se Mississippi Heat představí v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích Goout, Ticketpro a Livermusic.
 
Hnacím motorem kapely je kapelník, skladatel a hráč na harmoniku Pierre Lacocque.
Ten má od založení kapely v roce 1991 přesnou hudební vizi. Jeho mantra je jasná a sevřená. Kapela měla vždycky orchestrální zvuk, hudebníci mají dostatek prostoru, aby se projevili, a to jak na pódiu, tak v nahrávkách. Jejich hudba je tradiční, vychází z hudebních pokladů padesátých let (Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Jimmy Reed, Jimmy Rogers), všech skvělých hráčůi na foukací harmoniku (Big a Little Walter, The Sonny Boy Williamsons, Junior Wells, George Smith) a z mnoha výjimečných současníků (Kim Wilson, Rod Piazza a Paul deLay). Na druhé straně je blues Mississippi Heat jedinečné, protože neradi chodí vyšlapanými pěšinkami a tvoří pořád nové věci.
 
Mississippi Heat dosud vydali osm studiových alb (plus jedno DVD). Některé z jejich nahrávek získaly ocenění jako „Nejlepší chicagské bluesové cd roku“ nebo „Nejlepší bluesový koncert roku“ od časopisu Real Blues Magazine (například alba Handyman a Footprints On The Ceiling).
 
Za víc než pětadvacet let své existence kapela vystupovala na mnoha respektovaných bluesových, jazzových i multižánrových festivalech po celé Severní Americe i Evropě: namátkou na Chicago Blues Festival, Montreal International Jazz Festival, Ecaussinnes Spring Blues Festival nebo Lucerne Blues Festival.
 
Jejich aktuální album Cab Driving Man vyšlo v roce 2016.
 
Mississippi Heat jsou:
Pierre Lacocque – foukací harmonika
Inetta Visor – zpěv
Michael Dotson – kytara / zpěv
Brian Quinn – baskytara
Terrence Williams – bicí / zpěv
 
Bobby and  his Houdaphone je nový projekt českého zpěváka, kytaristy, skladatele a aranžéra Josepha "Bobby" Houdy, který představí svoji novou kapelu. V jejich koncertním programu zazní skladby z připravovaného alba "Die Hard Man". Zde se Bobby vrací ke svým láskám - hudbě zvané jazzblues, swing, rhythm and blues a funk. 
 
Vící informací na:
www.livermusic.cz
www.mississippiheat.net
www.bobbyhouda.com

MISSISSIPPI HEAT

Rádio Fajn Rock Music

Rádio Fajn Rock Music

právě hrajeme:

Rádio Fajn Rock Music

Poslouchej rádio online!

RÁDIOVÝ POŘAD
Rock Music

Pořad Rock Music

Hosté tohoto týdne:
GATE CRASHER - více
WASABI - více
STEELFAITH - více
od 21.5.2018:
MOTO FOE + MANIAC - více
DOCTOR P.P. - více
OKOŘ SE ŠŤÁVOU + ČESKÉ SRDCE - více
od 28.5.2018:
HARLEJ - více
ROZKROCK - více
TŘÍSKÁČ - více

více

TV Rockpárada

TV Rockpárada


PRVNÍ ČESKÁ ROCKOVÁ
TV HITPARÁDA

více