558 * 558 -  Fajn Rock Music : Rockové akce v České republice

ROCKOVÉ AKCE

ROCKOPERA PRAHA - Vymítač TOUR - ČR

RockOpera Praha se vydá na Vymítač Tour 2019.
První hororová opera uvedená na prknech RockOpery Praha v loňském roce, Vymítač, se nyní objeví i mimo Prahu. Vymítač autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest je první částí hororové série, kterou RockOpera Praha připravuje, a stal se natolik oblíbeným, že se s ním divadlo vůbec poprvé ve své historii vydá na turné po českých městech. Vymítač Tour začne 1. února v Plzni v KD Šeříková, pokračovat bude 25. března v Ostravě (Dům kultury města Ostravy), 20. června v Miroslavi a 24. srpna v Kroměříži. Návštěvníci se mohou těšit na strhující show a speciální verzi představení pro kukátková divadla, která bude odlišná od původního amfiteátrového provedení. Vymítač bude též nadále uváděn v holešovickém sídle RockOpery a to 28. března a 4. června 2019.
 
Z rockové opery Vymítač byl v závěru loňského roku zveřejněn videoklip k singlu Pláč, který se dostal do semifinálového výběru European Cinematography Awards. 
 
Příběh Vymítače je inspirován starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamějším kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných příběhů. V jednom z nich se zde skrz vyvolávání duchů údajně chtěl jeden voják pomstít milé svého zemřelého kamaráda. Stejným příběhem se nechal inspirovat i Karel Jaromír Erben při tvorbě slavné Svatební košile.
 
Titulní roli ve Vymítači ztvárňuje Kamil Střihavka, který je na prknech RockOpery Praha jako doma. To samé lze říct i o dalších hvězdách tuzemské scény, jež se v rockové opeře objevují, jako například Honza Toužimský, Pavla Forest, Žántí nebo Helena Kubelková. Režie se ujala mistryně fyzického divadla Irina Andreeva, členka legendárního Teatr Novogo Fronta, která s Kamilem Střihavkou nespolupracuje poprvé. V RockOpeře Praha spolu vystupují například v minulý rok uvedeném Malém princovi. Kostýmy vytvořila Lucie Konopíková, jejíž špičkovou práci mají návštěvníci divadla možnost docenit i v řadě dalších rockových oper.
Více informací zde , nebo zde a nebo zde
 
ROCKOPERA PRAHA - Vymítač TOUR

Rádio Fajn Rock Music

Rádio Fajn Rock Music

právě hrajeme:

Rádio Fajn Rock Music

Poslouchej rádio online!

RÁDIOVÝ POŘAD
Rock Music

Pořad Rock Music

Hosté tohoto týdne:
ATOMIC - K.Vary - více
IRON SOUL - Jaroměřice n. Rokytkou - více
EMERALD SHINE - Nový Jičín - více
od 17.12.2019:
MARTIN HRUBÝ - Praha - více
CUTTING EDGE - Bratislava - více
RockOpera Praha - více

více

TV Rockpárada

TV Rockpárada


PRVNÍ ČESKÁ ROCKOVÁ
TV HITPARÁDA

více