733 * 733 -  Fajn Rock Music : Rockové akce v České republice

ROCKOVÉ AKCE

LÍHEŇ 2020 - ČR + PL

 Základní část soutěže hudebníků vrcholí v pátek!
Po tříměsíční pauze se opět rozjela kola největší středoevropské hudební soutěže Líheň a tento týden vyvrcholí posledními dvěma koly její základní část. Bude tak po osmnácti koncertních soutěžních kolech v klubech známo osmnáct čtvrtfinalistů! 
Po šestých základních kolech doplnily dosavadní čtvrtfinalisty dvě kapely – z karvinského Hard Cafe poslal do dalších bojů odborná porota skupinu Luna z Olomouce, z havířovského Clubu Centrum zase postoupili ostravští Coincidence. „Všechny kapely havířovského kola byly z regionu a v podstatě z Ostravy. První kapela si říká The Renegades a je to sympatická parta o třech členech hrající parádní alternativní rock, velmi pečlivě zahraný a s patřičným citem zazpívaný. Rozhodně navodila v klubu tu správnou atmosféru. Druhou kapelou večera byla havířovsko-ostravská Kostrakola, která jen ve dvou členech dokázala pomocí perfektně vyumělkovaných samplů, nabudit atmosféru většího hudebního tělesa. Rysy této muziky byly místy solidně dramaticky temné a návštěvníci klubu Centrum i porota si je patřičně užívali. Do třetice na podium vyběhla ostravská hardrocková partička Coincidence, která už má s Líhní zkušenost z minulých let. K rockenrollu vždy patřila dravost a nespoutanost a tihle kluci nám jí naservírovali vrchovatě. Tato parta s věkem zraje a porota, překvapena sehraností a drivem celého seskupení i parádních kytarových sól, dala Coincidence největší počet hlasů a poslala ji do čtvrtfinále,“ popsal průběh dalšího základního kola porotce Marcel Gajdáček.
Poslední dvě místa v osmnáctičlenném čtvrtfinále si vybojují dvě kapely už tento pátek. V havířovském Clubu Centrum se o to od sedmé večerní pokusí kapely MadRain (Odry), BIKKINYSHOP (Beroun) a Raw Wave (Praha). V karvinském Hard Cafe na pódium nastoupí Rosa Nocturna (Brno), Rousing Numbers (Hulín) a RIGHTNOW (Strakonice). Kdo doplní čtvrtfinalisty bude jasné nejpozději v jedenáct večer, kdy soutěžní koncerty skončí. Vstupné na koncerty je nulové. Další podrobnosti k soutěži přináší www.lihen.cz a FB profil soutěže.
 
 
LÍHEŇ 2020

Rádio Fajn Rock Music

Rádio Fajn Rock Music

právě hrajeme:

Rádio Fajn Rock Music

Poslouchej rádio online!

RÁDIOVÝ POŘAD
Rock Music

Pořad Rock Music

Hosté tohoto týdne:
KABINET - art rock - Brno - více
HAND GRENADE - alternative metal - Mirovice - více
od 11.8.2020:
VILÉM ČOK - více
NOISETRAP - alternative rock - Praha - více
festival ZAS TEN ROCK - více

více

TV Rockpárada

TV Rockpárada


PRVNÍ ČESKÁ ROCKOVÁ
TV HITPARÁDA

více