760 * 760 -  Fajn Rock Music : Rockové akce v České republice

ROCKOVÉ AKCE

LÍHEŇ 2020 - ČR

Poslední klubové koncerty rozhodly o finalistech Líhně!
 
Rozhodně to pořadatelé letošního devatenáctého ročníku mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň neměli jednoduché, přesto o víkendu dokráčela soutěž k semifinále. Během dvou koncertů v Karviné a Havířově musela odborná porota rozhodnout vždy o jedné kapele, která už do závěrečného finále nepostoupí. A šlo o jedno z nejtěžších rozhodnutí v soutěži vůbec.
„Pokud šlo o vyřazování kapel z předchozích kol, bylo to tak nějak samozřejmé a hudebníci s tím počítali. Vyřadit ale nyní těsně před branami Velkého finále hudebníky, kteří už soutěži hodně obětovali, třikrát uspěli a nyní mají na dosah ruky úspěch, je daleko těžší. Také proto jsem rád, že nás v porotě bylo dost na to, abychom co nejfundovaněji rozhodli,“ popisuje své pocity ředitel soutěže Marek Slonina. V každém klubu vystoupila vždy trojice soutěžících kapel a jen dvě mohly postoupit dál.
V karvinském klubu Hard Cafe se představily tři skupiny Gorilpop z Valašského Meziříčí, NighTeen SevenTies ze slovenské Myjavy a mezinárodní skupina Mr. Moss složená z hudebníků z Česka, Ruska a Spojených států. Do finále pak postupují zahraniční hudebníci a do Velkého finále už nepostoupila moravská parta Gorilpop. V havířovském Clubu Centrum v podzemí místního kina pak porota vybírala jednoho „černého Petra“ z trojice moravských hudebních skupin: Wolf Gang z Frýdlantu nad Ostravicí, ZÁŘÍ ze Zlína a Coincidence z Ostravy. „Všechny kapely za nás měly postoupit. Každá měla své kouzlo a o muzikantské zdatnosti je zbytečné psát. Ale v Líhni platí stejná pravidla jako ve sportu, vítěz může být jen jeden, i když dnes byli paradoxně výjimečně dva. Také proto jsme kapely, které do finále nepostoupily, alespoň trochu odměnili,“ dodává s tím, že tím nepostupujícím z Havířova se nakonec stal Wolf Gang z Frýdlantu nad Ostravicí.
Pokud koronavirová situace a opatření proběhne Velké finále v sobotu 26. září tohoto roku na břehu řeky Ostravice pro návštěvníky zcela ZDARMA v rámci Slezskoostravského Rockfestu tak, jako v předchozích letech. Fanoušci „amatérských“ hudebních skupin se mohou na scéně Loděnice těšit na čtyři finalisty a další dva zástupce místní scény a spoustu soutěží o atraktivní ceny a zábavy pro celou fanouškovkou rodinu Líhně. Více informací najdou fanoušci na FB profilu soutěže a webových stránkách www.lihen.cz.
LÍHEŇ 2020

Rádio Fajn Rock Music

Rádio Fajn Rock Music

právě hrajeme:

Rádio Fajn Rock Music

Poslouchej rádio online!

RÁDIOVÝ POŘAD
Rock Music

Pořad Rock Music

Hosté tohoto týdne:
ŠAMAT - alternativní rock - Valašské Klobouky - více
THE AGONY - heavy-rock - Praha - více
SARAH & THE ADAMS - atler. folk rock - Praha - více
od 3.11.2020:
KRAJINA RÓ - alternative rock - Praha - více
DISONANT - prog.-alternative rock - Brno - více
HI FLY - alternative metal - Plzeň - více
od 10.11.2020:
ALOCATION - crossover rock - Kladno - více
TURBO - pop-rock - Plzeň - více
MYLIONS - hard rock - Brno - více

více

TV Rockpárada

TV Rockpárada


PRVNÍ ČESKÁ ROCKOVÁ
TV HITPARÁDA

více