942 * 942 -  Fajn Rock Music : Rockové akce v České republice

ROCKOVÉ AKCE

BENÁTSKÁ NOC 27. - 30.7.2023 - LIBEREC - Vesec

více ZDE a ZDE

TZ Benátská! s Impulsem: 29. ročník vypukne za týden. Nově i s „maskotem“ od Jonáše Ledeckého
Přípravy 29. ročníku nejstaršího českého festivalu mainstreamové hudby Benátská! s Impulsem vrcholí. Benátská! odstartuje za týden a během tří dnů se letos na třech stagích objeví desítky zejména českých a slovenských interpretů. Překvapením na poslední chvíli je pro návštěvníky festivalu i unikátní tričko a čepice, které pro Benátskou! navrhl kreslíř a hudebník v jedné osobě Jonáš Ledecký.
Nabitý line-up letos zahrnuje více než 50 hudebníků a kapel. „Poslední týdny jsou vždycky nejnáročnější, protože ladíme poslední detaily a nervozita i po všech těch letech roste. Samozřejmě se už ale všichni těšíme, až do areálu konečně začnou proudit diváci a celé to vypukne,“ říká spolumajitel festivalu Petr Pečený.
„Protože budu s Cold Licks vystupovat na letošní Benátské!, tak za mnou Doktor přišel s nápadem, abych navrhl festivalové tričko. Jeho jediné zadání znělo “musí to bejt hodně komiksový”. Benátská už několik let používá bezva vizuál Ještědu na kterém, místo ikonické rozhledny, stojí kytara Flying V. A tak mě napadlo nakreslit nějakou obludu, která si tu kytaru bere do pazour a rve z ní struny. Z několika kandidátů to u mě na celý čáře vyhrál T-Rex (kterého jsem přejmenoval na T-Rocks), jelikož kytara v jeho pidiprackách vypadala nejsměšněji. Doufám, že v Liberci bude jako vždy fantastická atmosféra, už se moc těšíme,“ říká Jonáš Ledecký, který s kapelou Cold Licks letos zvítězil v mezinárodní soutěži Blues Aperitiv a na Benátské! zahraje v pátek v Hudebním stanu Rádia Impuls před formací Doctor P.P. jejímž frontmanem je právě Pečený.
Hlavní hvězdou letošního ročníku bude britská legenda, zpěvák Chris Norman, jehož hlas Češi znají například z hitů Midnight Lady nebo Living Next Door To Alice. „České fanoušky jsem měl vždycky hodně rád, takže se nemůžu dočkat, až je konečně zase uvidím pod pódiem a společněsiužijeme super večer,“ vzkazuje Norman, který se do Česka vrací po několikaleté pauze.
I zbytek programu nicméně bude stát za to. Úvodní čtvrteční večer bude na hlavní ČEZ Energy Stage v režii slovenských hvězd – No Name, Richarda Müllera nebo Petra Nagye a dalších. Z českých hvězd se ve Vesci postupně představí Rybičky 48, Jaromír Nohavica, Mirai, David Koller nebo Michal Penk. Sobota pak bude na ADIFEX Stane patřit výhradně mladým interpretům, mezi kterými nebudou chybět Sharlota, Viktor Sheen nebo Yzomandias.
„Myslím, že Liberec se na tuhle akci extrémně těší a potřebuje ji. Věřím, že dojde spoustu fans a bude skvělá atmosféra. Pokaždý, co jsme na Benátské! hráli,jsem si to užil, a to hlavně díky publiku. To má doufám po roční pauze absťák a přijde nás podpořit celé město,“ říká „místní“ rapper Paulie Garand.
„Každý rok se snažíme vymyslet program tak, aby byl ještě lepší než minule. I proto jsme přidali další stage a upravili rozvržení areálu, aby bylo maximálně komfortní a co nejvíc fanoušků mělo pocit, že stojí v první řadě. A jestli loni dorazilo přes 35 tisíc fanoušků dobré muziky, tak letos věřím i vzhledem k tomu, jak jde prodej vstupenek, že se nám ho podaří překonat. ,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.
A protože Benátská! je festivalem, který je vhodný nejen pro dospělé, ale i celé rodiny, na své si přijdou i děti. Pro ty nejmenší bude připravena show Zpívánky pro děti, ti větší si pak můžou troufnout zúčastnit se populární soutěže AZ-Kvíz. Velkým lákadlem bude i autogramiáda herců populárního seriálu Zoo televize Prima. Občerstvit se a nabrat síly bude možné ve festivalové vinárně a pivnici i v partnerských zónách.
Kromě nabitého hudebního programu si Benátská! s Impulsem dlouhodobě zakládá na tom, že jde o nejčistší český festival. Zázemí pro fanoušky se navíc letos dočká dalších vylepšení, čímž se ještě zvýší jejich komfort.
Nespornou výhodou je i skvělá dostupnost – z Prahy je možné na festival dojet za 45 minut autem nebo pravidelnou autobusovou linkou z Černého Mostu. Připraven bude i dostatek parkovacích ploch; spojení s centrem Liberce zdarma zajistí posílená kyvadlová doprava. „I letos Benátská! s Impulsem získala záštitu hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a primátora Liberce Jaroslava Zámečníka, čehož si velmi vážíme,“ dodává ředitel festivalu Mikez.
Už 29. ročník tradičního festivalu dobré nálady proběhne už27.7.–30.7.2023 v Liberci ve sportovním areálu Vesec.
Více na: www.benatska.cz
Kontakt pro novináře
Mikuláš Klang
Olmer ad
+420 776 620 527
mikulas@olmerad.cz

 

BENÁTSKÁ NOC 27. - 30.7.2023

Rádio Fajn Rock Music

Rádio Fajn Rock Music

právě hrajeme:

Rádio Fajn Rock Music

Poslouchej rádio online!

STÁHNI SI APKU:

Google Store

Apple Store

RÁDIOVÝ POŘAD
Rock Music CZ

Pořad Rock Music

Hosté tohoto týdne:
PETER LUHA - blues rock, classic rock - SK - více
NEW ELECTRIC ANIMALS - hard rock / Praha - více
FAJER - hard rock-metal / Dolní Benešov - více
od 3.10.2023:
HARLEJ - rock-punk / Praha - více
VESPER - hard pop / Praha - více
POVODÍ OHŘE - alternative rock / Plzeň - více
od 10.10.2023:
ALŽBĚTA - rock-metal / Nový Bydžov - více
PETR PRIESSNITZ - rock / Kolín - více
FEST - STETSON & BOURBON - více

více

TV Rockpárada

TV Rockpárada


PRVNÍ ČESKÁ ROCKOVÁ
TV HITPARÁDA

více