998 * 998 -  Fajn Rock Music : Rockové akce v České republice

ROCKOVÉ AKCE

FEST DEAD SHALL RISE FEST - 26.8.2023 - Lužná u Rakovníka

více ZDE nebo ZDE 

Festival Dead Shall Rise odhalil mezinárodní line-up
 
V malebném prostoru v Lužné u Rakovníka se chystá na na konec léta jedinečná akce: DEAD SHALL RISE open air 2023. Tedy grind/metalový festiválek pod širým nebem. V sobotu 26. srpna na něm vystoupí celkem 13 kapel, a to ze Španělska, Polska, Německa, Slovenska a z domácí scény. Vrata se otevřou ve 13:00 a první kapela odstartuje program ve 14:00.
Jako hlavní tahouny festivalu uvidíte a uslyšíte Španěly Gruesome Stuff Relish, hororové nadšence, kteří se na scéně pohybují už od roku 1999 a návštěvníkům nabídnou směsici old school goregrindu a death metalu. Goregrind s sebou přivezou také Poláci Meat Spreader, v jejichž řadách stojí ostřílení veteráni z kultovních skupin jako Dead Infection, Squash Bowels či Neuropathia. Dále tu máme něco pro příznivce thrash metalu, kteří se mohou těšit na populární Čad. Asi největší současná slovenská metalová kapela zahraje také písně z její kritiky i fanoušky velmi vlídně přijaté a zatím poslední desky Medvedě. Mezinárodní sestavu pak doplní Němci Repulsive Feast. Mladá kapela vznikla teprve v roce 2017 a svůj old school death grind předvedla i na kultovním trutnovském festivalu Obscene Extreme v roce 2021.
Tuzemská scéna bude mít na Dead Shall Rise největší zastoupení. Thrashovou trojici doplní jízda v podání skupiny Lahar a Exorcizphobia. Death, grind či gore předvedou Fleshless (letos slaví 30 let na scéně), po kratší pauze obnovená bruska Ingrowing, dále Choked By Own Vomits, Narcoleptic a Kandar. Program zpestří metalcore Behavioral Sink a gore rap Pothead.
Akce se uskuteční v příjemném areálu fotbalového hřiště – „Na mlatě“, který je vybaven dostatkem stolů, laviček i parketem pro pořádný tanec (viz fotka níže). Stín poskytnou aleje stromů, lemujících areál. Na místě bude možné přenocovat ve stanu – stany zdarma. Lužná leží pár kilometrů od dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary. Vlaková zastávka je cca 1 km od hřiště. Zastávky autobusu nejsou daleko, obec spadá pod PID – Pražskou integrovanou dopravu – spojení snadno dohledáš na IDOS.cz.
 
Již byl spuštěn předprodej vstupenek. Do konce května je cena 600,- Kč, následně bude limitované množství za 700,- Kč a na místě očekáváme cenu cca 900,- Kč.
Se zahnáním žízně pomůže dobré pivo od rakovnického Bakaláře, na místě budou stánky s občerstvením, nabídka je v přípravě, ale určitě budou klasiky jako guláš, klobásy a další. Myslet budeme i na vegetariánskou stravu, která má v této subkultuře početné zastoupení. Dále samozřejmě bar, nealko, prodej merchandise vystupujících kapel a obecně hudebních nosičů.
A co říká k festivalu pořadatel, kterému jsme poslali z redakce pár otázek? „Myslím, že nebudu moc přehánět, když řeknu, že se jedná o „historickou“ událost pro obec, rakovnický okres i přilehlé okresy. Nevybavuji si, že by se zde někdy dělala akce podobného rozsahu a ražení. Při srovnání s jinými kraji je Rakovnicko, bohužel i z pohledu počtu kapel daného žánru, prázdnější místo na mapě. Doufám, že se nám to podaří zlepšit a zároveň třeba vyvrátit zbytečné a mylné předsudky o metalistech, které, jak jsem měl možnost postřehnout, mezi lidmi stále jsou.
Na Dead Shall Rise můžete očekávat pohodovou a přátelskou atmosféru, která je pro tento hudební styl typická… tak jako rychlá a „tvrdá“ muzika… pohled na grind core bubeníky v akci je zážitek sám o sobě… přijďte se přesvědčit.
Na podobné koncerty jsem měl štěstí a možnost chodit od cca 13 let a na můj první větší festival jsem zavítal v 15 letech. Vlastní koncerty s kapelou hraji od 17 let. Za tu dobu bych s trochou nadsázky řekl, že čím extrémnější a rychlejší hudba, tím pohodovější lidé. Má současná kapela (Choked by own vomits, bude také součástí programu, pozn. red.) má letos 18 let, hráli jsme ve většině zemí Evropy, i do Mexika jsme zavítali. S realizací festu mi pomáhá parta známých, kteří se na scéně pohybují dlouhodobě a mají též zkušenosti s pořádáním podobných akcí.“           Vít „Květák“ Malý

 

FEST DEAD SHALL RISE FEST - 26.8.2023

Rádio Fajn Rock Music

Rádio Fajn Rock Music

právě hrajeme:

Rádio Fajn Rock Music

Poslouchej rádio online!

STÁHNI SI APKU:

Google Store

Apple Store

RÁDIOVÝ POŘAD
Rock Music CZ

Pořad Rock Music

Hosté tohoto týdne:
PETER LUHA - blues rock, classic rock - SK - více
NEW ELECTRIC ANIMALS - hard rock / Praha - více
FAJER - hard rock-metal / Dolní Benešov - více
od 3.10.2023:
HARLEJ - rock-punk / Praha - více
VESPER - hard pop / Praha - více
POVODÍ OHŘE - alternative rock / Plzeň - více
od 10.10.2023:
ALŽBĚTA - rock-metal / Nový Bydžov - více
PETR PRIESSNITZ - rock / Kolín - více
FEST - STETSON & BOURBON - více

více

TV Rockpárada

TV Rockpárada


PRVNÍ ČESKÁ ROCKOVÁ
TV HITPARÁDA

více