TV ROCKPARÁDA - srpen 2015 - LETNÍ SPECIÁL

TV Rockparáda
VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH PRVNÍ ČESKÉ ROCKOVÉ TV HITPARÁDY
O PRÁZDNÁCH ZDE MŮŽETE SLEDOVAT NESOUTĚŽNÍ SPECIÁLY.
PŘEJEME HEZKÉ LÉTO A SUPER ZÁŽITEK S ČESKÝMI ROCKERY.
 • 1ALKEHOL - Zlatej grál
 • 2DOLLS IN THE FACTORY - Believe
 • 3KOFE-IN - Jediná
 • 4KABÁT - Malá dáma
 • 5AHARD - Adrenalin
 • 6KOCÁB-PROUDFOOT-DONATI-SHEEHAN - Anna Drops
 • 7THE ROCX - Zpátky
 • 8PROXIMITY - Playing God
 • 9UDG - Modlitba
 • 10INFINITY - Nekonečno
 • 11DIVOKEJ BILL - Dolsin
 • 12IMODIUM - Nad Berlínem

SOUTĚŽ

TV ROCKPARÁDU MŮŽETE SLEDOVAT:

I. v éteru-anténách - DVB-T
  a) HARMONIE TV  - Praha + střední Čechy
- premiéra - neděle 2.8.2015 od 20 hod.
- reprízy -  dle programu - zde
 b) TELEVIZE V1 - východní a severní Čechy 
- premiéra - neděle 2.8.2015 od 22 hod.
- 1.repríza - středa 5.8.2015 od 22 hod.
- 2.repríza - středa 12.8.2015 od 22 hod. 
II. on-line - na této stránce od 1. do 31.8.2015
III. youtube - zde

NOVINKY

25/08/2015

DANIEL LANDA a jeho nové řadové album "ŽITO"

DANIEL LANDA a jeho nové řadové album

Na této novince si Landa opět napsal hudbu a texty sám. Výjimku tvoří pouze úvodní "buditelská" lidová píseň "Bývali Čechové" a adekvátně tvrdý nářez "To je válka!" (hudba Noid, text Landa). Deska má překvapivě živý, aranžérsky pestrý a přitom nekompromisně energický rockový sound, jakým si Landa získal posluchače už na svých prvních a asi nejslavnějších sólových titulech Valčík a Chcíply dobrý víly. Je to i díky skvělé doprovodné kapele, složené z osvědčených muzikantů (Tomáš Vartecký, Miloš Meier, Jakub Antl, Kája Mařík ad.). 
Najdeme tu tzv. „jasné vypalovačky“, jako je nová, koncertní verze hitu Šmouha a Modrá obálka nebo Kejklířovo díkůvzdání, dále hrdé historické odkazy na české velikány - Neklidné nebe, Král Karel,  i sugestivní mystické songy, inspirované poselstvím dávných run - Uruz, Lagu, Raidó. Zvlášťní pozornost si zasluhuje jedna z nejsilnějších melodií, jaké kdy Landa napsal – Česká krajina. Umělec sám se ovšem zdržuje jakéhokoli komentáře k albu: "Netřeba nic dodávat, všechno jsem vyjádřil veršíky a hudbou a album tak mluví samo za sebe."

17/08/2015

DANIEL LANDA - VELEKONCERT - 12.9.2015 - letiště Letňany Praha

DANIEL LANDA - VELEKONCERT - 12.9.2015 - letiště Letňany Praha

Jeden z nejúspěšnějších tuzemských umělců, zpěvák DANIEL LANDA uspořádá 12.9.2015 v Praze na letišti v Letňanech naprosto unikátní a jedinečný VELEKONCERT, na který by rád přilákal až 100.000 svých fanoušků. Jedná se totiž o další z řady „kejklí“, které se zpěvák zavázal před časem splnit. Koncert nabídne to nejlepší z kompletní tvorby Daniela Landy a sám zpěvák slibuje svým fanouškům řadu překvapení. Už prozradil, že na místě bude přítomný symfonický orchestr, a tak se dá očekávat skutečně fantastický zážitek, jaký na tuzemské hudební scéně zatím nemá obdoby.
„Velekoncert bude obrovská akce, kde vedle velkého symfonického orchestru, bude i obří projekce a další velká překvapení. Bude to velký příběh, poskládaný z nejzásadnějších písní celoživotní tvorby v megalomanské produkci, zkrátka něco, co tady ještě nikdy nebylo “ říká Daniel Landa, který si zároveň uvědomuje, jak obří ambicí je stanovená cílová návštěva Velekoncertu. „Prostě slíbená hudební Kejkle 100 000. Jestli přijde 100 000 lidí, se uvidí, za úspěch bych určitě považoval jakoukoliv návštěvnost nad 40 000 diváků,“ tvrdí s úsměvem zpěvák. Vstupenky na Velekoncert už jsou v prodeji, a protože mizí z předprodejů záratnou rychlostí, tak se zdá, že Dan Landa možná opět dokáže něco, co se v Česku zatím nikomu nepodařilo. Hudební fanoušci správně vytušili, že Velekoncert si nemůžou nechat ujít, protože podobná akce už pravděpodobně v Česku nikdy nebude k vidění a slyšení. Video upoutávka zde. Stránky zde.

15/08/2015

Vydání nového řadového CD IRON MAIDEN je za dveřmi

Vydání nového řadového CD IRON MAIDEN je za dveřmi

Šestnácté studiové album  Iron Maiden vyjde pod názvem "The Book Of Souls" 4.9.2015. Kapela ho natočila v Paříži v Guillame Tell Studios, kde vznikla už deska Brave New World, jeden z nejvydařenějších titulů diskografie Iron Maiden. Nahrávka byla hotová už začátkem roku, nicméně skupina se vzhledem k zdravotním problémům zpěváka Bruce Dickinsona rozhodla vydání odložit. Novinka obsahuje jedenáct skladeb, celkový čas přesahuje 90 minut. Většinovým autorem je tradičně baskytarista Steve Harris, podílel se na sedmi písních, hned dvě skladby však složil sám Bruce Dickinson. Kredity na zbývající dvojici písní jsou připsány duu Dickinson/Smith. Vizuální koncept desky navrhl Mark Wilkinson, s nímž kapela spolupracovala už v minulosti. Nejnovější singl "Speed Of Light" můžete slyšet od 15.srpna ve vysoké rotaci denního play listu rádia FAJN ROCK MUSIC.

08/08/2015

Michael Kocáb natočil nový klip k projektu Aftershocks a prozradil plány do budoucna

Michael Kocáb natočil nový klip k projektu Aftershocks a prozradil plány do budoucna

Michael Kocáb představil nový klip k písni Aftershocks ze stejnojmenného alba, které loni vydal spolu s dalšími věhlasnými hudebníky – fenomenálním bubeníkem Virgilem Donatim, basovou legendou Billy Sheehanem a dlouhodobým spolupracovníkem, vynikajícím kytaristou Glenem Proudfootem. Jedná se již o třetí videoklip k projektu: „Materiál považujeme za dobrý a proto cítíme potřebu zpracovávat ho i vizuálně,“ dodává Kocáb. I pro tento klip se podařilo získat sekvence natočené Virgilem Donatim. Podobně jako u předchozího Praying si Kocáb s Proudfootem pozvali hosty: Ivu Pazderkovou, Jiřího Hrubeše, Varhana Orchestroviče Bauera, Janu Kratochvílovou, Pepíka Novotného atd.
Průběžně se ale Michael věnuje i přípravě materiálu pro album Aftershocks 2, které by chtěl vydat napřesrok. Před dokončením má i další sólové album, které nahrál v sestavě bývalého Pražského Výběru II. Jedná se o kombinaci rockové hudby s prvky techno. Chystá také pokračování výběrového 3CD Zlatá kolekce, které vyšlo k jeho loňským šedesátým narozeninám.  Tentokrát bude sestaveno z jeho nikdy nevydaných klasických, filmových a scénických hudebních děl. Zároveň nedávno dokončil námět k celovečernímu filmu Pražákům, těm je hej II. Ostatně Pražský Výběr chystá novinkové album na příští rok. Nový videoklip Aftershocks budete moci zhlédnout jako jednu ze soutěžních novinek říjnového pokračování TV ROCKPARÁDY, kde byste se měli dočkat i aktuálního rozhovoru. 
 

PARTNEŘI POŘADU
TV Rockparáda

Rádio Fajn Rock Music

Rádio Fajn Rock Music

právě hrajeme:

Rádio Fajn Rock Music

Poslouchej rádio online!

RÁDIOVÝ POŘAD
Rock Music

Pořad Rock Music

Hosté tohoto týdne:
LETNÍ SPECIÁL - repríza
NEGATIVE FACE + DIVOKEJ BILL

více